Baza Wiedzy
Pracuj zdalnie z 6-miesięczną darmową wersją Office 365 E1

Pracuj zdalnie z 6-miesięczną darmową wersją Office 365 E1

Darmowy 6 miesięczny Trial E1 a COVID-19

Czego dowiesz się z tego artykułu?

  • Czym jest i jakie funkcje posiada plan Office 365 E1.
  • Jak uzyskać darmowy Trial Office 365 na 6 miesięcy.
  • Jak uzyskać więcej informacji na temat wdrożenia Office 365 w Twojej organizacji.

Artykuł zainteresuje osoby związane z biznesem, poszukujące sposobu na szybkie wdrożenie rozwiązań umożliwiających pracę zdalną.

Microsoft idzie za przykładem jednego z założycieli organizacji, Billa Gatesa, który przekazał na cel walki z COVID-19 100 milionów dolarów. Na początku marca Microsoft ogłosił nową wersję licencji Trial Office 365 E1, dostępną bez żadnych opłat przez pierwsze pół roku. W ramach licencji E1 otrzymujemy aplikacje umożliwiające zarówno efektywną współpracę, jak i pracę samodzielną niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. W obliczu podejmowanych przez organy władzy działań, mających na celu ograniczenie rozprzestrzenianie się wirusa, wielu pracowników nie może osobiście stawić się w pracy z uwagi na konieczność opieki nad dziećmi, a inni pozostają w domach, chcąc ograniczyć ryzyko zarażenia. Udostępnione przez Microsoft rozwiązanie pozwoli zminimalizować straty organizacji dzięki zapewnieniu infrastruktury umożliwiającej pracę zdalną bez obaw o dodatkowe koszty związane z licencjonowaniem.

Usługi w planie E1

W skład pakietu Office Trial E1 wchodzą dobrze znane wielu użytkownikom aplikacje Word, Excel, Outlook oraz PowerPoint w wersji Online. Są one dostępne z dowolnego miejsca i urządzenia z poziomu przeglądarki internetowej i umożliwiają jednoczesną pracę kilku osób na tym samym dokumencie.

Efektywniejszej współpracy służy również OneDrive – zawarty w pakiecie dysk w chmurze o pojemności 1 TB. Dzięki niemu mamy pliki zawsze pod ręką, niezależnie od urządzenia, z którego korzystamy, a dostęp do nich jest zawsze bezpieczny. Co więcej, pliki gromadzone na OneDrive mogą być w mgnieniu oka udostępnione współpracownikom (lub osobom spoza organizacji) do wglądu lub edycji, co usprawnia pracę nad dokumentacją. Opcja udostępniania zapewnia pełną kontrolę nad tym kto i jak długo może posiadać dostęp do pliku.

Dla zespołów doskonałym rozwiązaniem jest aplikacja Teams, która nie tylko pozwala na wymianę indywidualnych wiadomości, połączenia telefoniczne i wideokonferencje z możliwością udostępniania pulpitu (jak dawniej Skype), ale jest także platformą do współpracy grupowej. Stanowi ona repozytorium plików i może być rozbudowywana o szereg wbudowanych w pakiet rozwiązań, takich jak chociażby Planner, umożliwiający zarządzanie zadaniami.

Każda rozmowa i wideorozmowa w ramach Teams może zostać nagrana i udostępniona rozmówcom i osobom trzecim dzięki rozwiązaniom Stream oraz Video.

Office365 E1Opis
Outlook, Word, Excel, PowerPoint w wersji OnlinePakiet Office Online z możliwością równoczesnej pracy przez wielu pracowników, z dostępem z każdego miejsca na świecie
One Drive (1 TB)Dysk w chmurze, pozwalający na przechowywanie i udostępnianie dokumentów
MS Teams, SharePointNarzędzia służące do efektywnej pracy grupowej i wymiany informacji
MS PlannerAplikacja do planowania i przydzielanie zadań w zespołach
Microsoft Stream, Microsoft VideoUdostępnianie nagrań rozmów, szkoleń, spotkań oraz zajęć

Dostęp do darmowej wersji Trial mogą uzyskać wszystkie organizacje, które wcześniej nie testowały rozwiązań Office 365 w wersji E1.

Jak pozyskać darmową licencję

W informacji prasowej podanej przez Microsoft znaleźliśmy informację, że jeżeli klient ma już swojego opiekuna handlowego bezpośrednio w firmie Microsoft i nie skorzystał wcześniej z licencji Trial, może się zwrócić o wygenerowanie kodu promocyjnego.

Można także skorzystać z darmowej licencji na narzędzie do komunikacji w zespołach – Microsoft Teams Free. Licencja jest całkowicie darmowa i wspomoże prace w zespołach niezależnie od miejsca pobytu. Szczegółowe porównanie planów Free oraz subskrypcji w ramach Office 365 w przytoczonej dokumentacji – linki znajdziesz na końcu artykułu.

Zobacz przewodniki Microsoft:

Wprowadzenie do aplikacji Microsoft Teams
Jak zwiększyć skuteczność komunikowania się dzięki aplikacji Microsoft Teams

Wsparcie organizacji pracy w dobie kryzysu

Możliwość dostępu narzędzi bez konieczności ponoszenia kosztów to doskonałe rozwiązanie dla organizacji, które muszą odnaleźć się w nowej sytuacji. Licencja Teams Free lub Office 365 E1 pozwoli na rozłożenie kosztów licencyjnych w czasie i szybkie dostarczenie narzędzi dla pracowników wykonujących pracę zdalną.

APN Promise, jako organizacja działająca na rynku lokalnym, stawia czoła poważnemu wyzwaniu, które spotyka obecnie wiele organizacji. Podobnie jak nasz partner Microsoft, chcemy wspomóc organizacje w walce z pandemią wirusa dzięki szybkiemu i sprawnemu wdrożeniu rozwiązań pakietu Office 365. Wspieramy firmy we wdrożeniu i adaptacji narzędzi, które pomogą zapobiec spowolnieniu rozwoju Twojej organizacji.

Napisz do nas i umów się na bezpłatne konsultacje już dziś.

Zapraszamy również na bezpłatne warsztaty, które kierujemy do wszystkich firm i organizacji, które wykorzystują lub chciałyby zacząć wykorzystywać narzędzia Microsoft w codziennej pracy. Szczegóły dostępne na stronie wydarzeń.

Więcej informacji w dokumentacji Microsoft:

Manage the Office 365 E1 Trial (2020)

Office 365 E1

Differences between Microsoft Teams and Microsoft Teams free

Leave a comment