Aktualności
IX Kongres CFO Spółek Giełdowych SEG

IX Kongres CFO Spółek Giełdowych SEG

W dniach  27-28 października 2021 roku odbył się Kongres w Centrum Kongresowym Hotelu Warszawianka w Jachrance.

Jak co roku Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych zorganizowało Kongres CFO Spółek Giełdowych SEG.
Było to IX cykliczne wydarzenie, organizowane w ramach misji edukacyjnej SEG. Podczas wydarzenia była możliwość wymiany doświadczeń pracy CFO spółek giełdowych, ale również zdobyć pomocną wiedzę w zarządzaniu spółką.

Dwudniowe spotkanie w gronie CFO czołowych spółek giełdowych rozpoczęły cztery dyskusje panelowe, podczas których uczestnicy debatowali nad nowymi wyzwaniami raportowania zrównoważonego rozwoju (2021 – wyliczanie zgodności z Taksonomią Sustainable Finance; 2022 – raportowanie do instytucji finansowych zgodnie z SFDR; 2023 – CSRD i unijny standard raportowania; jak wykorzystać przewagę spółek giełdowych) oraz funkcjonowaniem spółek w postcovidowej rzeczywistości (jaka będzie nowa normalność, wpływ pracy hybrydowej na finanse spółki, nowe modele biznesowe, zatory płatnicze a funkcjonowanie spółki). Poruszone zostały również zagadnienia związane z cyfryzacją, a w szczególności takie kwestie, jak: skutki przyspieszonej cyfryzacji, nowe rozwiązania na nowe czasy, cyberzagrożenia.

Na zakończenie części merytorycznej odbyła się debata “Podatki i pomoc publiczna”, podczas której między innymi został zrobiony przegląd nowych wymogów i interpretacji, oraz praktyczne zastosowanie i egzekwowanie regulacji podatkowych, rozliczanie pomocy związanej z pandemią oraz transfer ryzyka związanego z regulacjami podatkowymi.

Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji z wydarzenia i do zobaczenia w przyszłym roku podczas X Kongres CFO Spółek Giełdowych SEG.

Wideorelacja z wydarzenia

Leave a comment